Kriolipoliza – pozbądź się opornego tłuszczyku „na zimno”

Kriolipoliza to skuteczna i mało inwazyjna metoda redukcji opornej tkanki tłuszczowej. Sprawdź, na czym polega zamrażanie tkanki tłuszczowej.

Pomimo zdrowego trybu życia masz trudności z pozbyciem się tłuszczu z niektórych obszarów ciała? Oporna tkanka tłuszczowa często uwarunkowana jest genetycznie, dlatego trudno jest się jej pozbyć. Kriolipoliza to skuteczna i mało inwazyjna metoda redukcji tkanki tłuszczowej, z którą nie radzą sobie tradycyjne metody wyszczuplania. Innowacyjna technologia polega na zamrażaniu tłuszczu. Jak wygląda zabieg i jakich efektów można się po nim spodziewać? Odpowiadamy.

Co to jest kriolipoliza?

Kriolipoliza to zabieg wykonywany specjalnym urządzeniem, np. Cooltech, którego używają specjaliści z Kliniki Miracki w Warszawie. Najprościej ujmując, procedura polega na zamrażaniu tkanki tłuszczowej. Proces ten jest w pełni kontrolowany i bezpieczny dla organizmu. Urządzenie oddziałuje tylko na komórki tłuszczowe, nie uszkadzając przy tym skóry ani innych tkanek otaczających. Niska temperatura, rzędu -8°C ma destrukcyjne działanie na tkankę tłuszczową, powoduje jej trwałe uszkodzenie. Tłuszcz jest bardziej wrażliwy na temperaturę niż skóra, dlatego nie dochodzi do odmrożenia. Organizm samodzielnie zajmuje się usuwaniem uszkodzonych komórek tłuszczowych z organizmu. Zaletą zabiegu kriolipolizy jest praktycznie bezinwazyjna, bezbolesna i jednocześnie bardzo skuteczna procedura. Odbywa się bez przerwania ciągłości naskórka. Nie wymaga znieczulenia ani okresu rekonwalescencji.

Jak wygląda zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Przed zabiegiem kriolipolizy odbywa się konsultacja z kosmetologiem lub lekarzem medycyny estetycznej. Specjalista musi ocenić, czy u danej osoby nie występują przeciwwskazania do zastosowania urządzenia Cooltech. Jeśli konsultacja przebiegnie pomyślnie, zabieg może odbyć się jeszcze tego samego dnia. Kriolipoliza rozpoczyna się od zassania fałdu skórnego za pomocą specjalnej głowicy, a następnie stopniowego schładzania tkanki tłuszczowej do -8°C. Obszar pozostaje pod wpływem niskiej temperatury przez około 70 minut – tyle czasu potrzeba, aby skutecznie zniszczyć komórki tłuszczowe.

Intensywne chłodzenie powoduje trwałe uszkodzenie komórek tłuszczowych. Następnie są one transportowane na drodze naturalnych mechanizmów fizjologicznych i wydalane z organizmu. Proces ten zachodzi stopniowo. Rezultaty zaczynają być widoczne po około 4 tygodniach, a po 12 tygodniach można zaobserwować ostateczne efekty. Jeśli nie jesteś usatysfakcjonowana z uzyskanych wyników, po tym czasie kosmetolog może wyznaczyć termin kolejnej kriolipolizy.

Czy efekty zabiegu kriolipolizy są trwałe?

Kriolipoliza Cooltech to zabieg, który pozwala na usunięcie 30-40% tkanki tłuszczowej z danego obszaru podczas zaledwie jednej sesji. Kriolipoliza brzucha umożliwia wysmuklenie talii o kilka centymetrów. Tak wysoka skuteczność sprawiła, że wymrażanie tkanki tłuszczowej uznawane jest za nieinwazyjną alternatywę dla liposukcji.

Efekty są trwałe, jednak ważne jest, żeby jednocześnie zadbać o zdrowy styl życia, dzięki czemu nie doprowadzisz do ponownego zmagazynowania tkanki tłuszczowej w newralgicznych miejscach. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania optymalnych rezultatów to kwestia indywidualna. Najczęściej wykonuje się 1-3 sesje kriolipolizy, by widocznie wyszczuplić wybrane obszary. Urządzenie Cooltech zostało przetestowane klinicznie wśród ponad 1 mln badanych z satysfakcją przekraczającą 90%.

Specjaliści polecają też łączyć kriolipolizę z innymi zabiegami medycyny estetycznej, zwłaszcza tymi, których zadaniem jest ujędrnienie skóry, np. lifting ultradźwiękowy.W razie innych pytań dotyczących kriolipolizy zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.Podobne tematy
Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *