Co to jest lifting piersi metodą Lejoura?

Co to jest neuralgia w piersi - czy należy ją leczyć, czy nie?

Na czym polega podnoszenie piersi metodą Lejoura? Powiększanie piersi metodą Lejour nie jest standardem w branży. Ponieważ żadne dwie piersi nie są dokładnie takie same, wyniki różnią się w zależności od osoby. Aby określić najlepszy dla Ciebie zabieg, należy wziąć pod uwagę trzy czynniki: kształt Twoich piersi, pożądany kształt piersi oraz umiejętności lekarza przeprowadzającego zabieg. Oznacza to, że żadne dwie procedury powiększania piersi nie są takie same.

Rozpuszczalne szwy są łatwo wchłaniane przez skórę

Szwy używane do zabiegu są rozpuszczalne i zwykle wchłaniają się w ciągu 3 tygodni. Szwy te są wchłaniane przez skórę, co sprawia, że ich noszenie jest bezpieczne. Ponieważ jednak są one wytwarzane z jelit bydła, nie są całkowicie nieszkodliwe. Układ odpornościowy może traktować szwy rozpuszczalne jako ciała obce i wywoływać reakcję zapalną w celu wyeliminowania tego, co postrzega jako inwazję.

Szwy rozpuszczalne są niewidoczne

W tym zabiegu stosuje się szwy rozpuszczalne, które są bezpieczne i z czasem znikają. Ponieważ szwy rozpuszczalne są łatwo wchłaniane przez organizm, nie są one widoczne dla pacjenta. Niektóre szwy rozpuszczalne mogą jednak wypaść. Nie jest to wprawdzie poważny problem, ale nie zaleca się samodzielnego usuwania szwów. W razie potrzeby można zgłosić się do lekarza rodzinnego i poprosić o ich usunięcie.

Podniesienie okołotorebkowe

Podniesienie okołotorebkowe, zwane także podniesieniem pączka, jest najmniej inwazyjną procedurą powiększania piersi – fragment ten jest wynikiem badania ekspertów serwisu aranzacje-mieszkania.pl. Zabieg ten jest zwykle łączony z wszczepieniem implantu. Technika ta obejmuje nacięcie wokół otoczki i pionowe nacięcie od otoczki do fałdu podramiennego. W rezultacie uzyskuje się nieco wyższe, bardziej płaskie piersi. Technika Lejour jest doskonałym wyborem dla pacjentek z umiarkowaną lub ciężką ptozą.

Schemat Wise

Schemat Wise do podnoszenia piersi metodą Lejoura obejmuje serię nacięć, które po ostatecznym zamknięciu tworzą odwróconą literę “T”. Schemat Wise jest najbardziej skuteczny u pacjentek ze słabą elastycznością skóry i znacznym opadaniem piersi. Nacięcia mogą być rozmieszczone w różnych kierunkach, w tym wzdłuż fałdu piersiowego i na zewnętrznej granicy otoczki.

Podniesienie piersi metodą Benellego

Podniesienie piersi metodą Benellego to nowoczesny zabieg kosmetyczny, który charakteryzuje się minimalnie inwazyjnymi nacięciami i daje doskonałe wyniki. Ten rodzaj podniesienia piersi jest idealny dla kobiet, które pragną umiarkowanego ujędrnienia piersi bez zwiększania ich objętości. W przeciwieństwie do innych metod podnoszenia piersi, procedura Benellego działa poprzez zmianę kształtu naturalnej tkanki piersi, napinając ją i nadając jej symetrię. Jest to również metoda mniej inwazyjna niż inne, dlatego mogą się na nią zdecydować pacjentki z łagodną lub umiarkowaną ptozą.

Podniesienie lizaka

Podniesienie lizaka to zabieg polegający na dostosowaniu rozmiaru piersi i zmianie położenia otoczek. Blizny po zabiegu są mniej widoczne niż po podniesieniu piersi za pomocą kotwicy. Czas rekonwalescencji po tego typu zabiegu jest zwykle krótszy niż po innych zabiegach podniesienia piersi. Chirurg przeprowadza zabieg podniesienia lizaka po dokładnej konsultacji.

Podniesienie kotwicy

Podniesienie kotwicy jest zabiegiem chirurgicznym stosowanym w celu poprawy wyglądu obwisłych piersi. Zabieg ten jest bardziej rozległy niż inne rodzaje podnoszenia piersi, ale nadal jest skuteczny w przypadku kobiet, które przez lata się starzały lub straciły dużo na wadze. Schemat nacięcia przypomina odwróconą kotwicę, stąd nazwa podniesienie piersi w kształcie odwróconej litery T. Chirurg wykonuje trzy nacięcia – jedno wokół otoczki, drugie pionowo w dół do dolnego załamania piersi, a trzecie wzdłuż załamania pod piersią w kształcie półksiężyca.

Podobne tematy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *